Poliz mnie, I`m polish: Kas Kryst

Większość osób jadących na polskiego Fashion Weeka stawia sprawę jasno: Kas Kryst trzeba zobaczyć! Nie ma w tym nic dziwnego, bo projektanta dzielnie się rozwija i prezentuje, coraz to, ciekawsze kolekcje.


W sezonie wiosna/lato studentka MSKPU, znana z przywiązania do czerni, dodaje trochę koloru, udowadniając tym, że nie jest to dla niej rzecz straszna. Odchodząc od  mroku i gotyku, które dominowały w sezonie jesień/zima, Kas Kryst prezentuje wizję, w którą wtapia zabawę, delikatną wariację i ducha lat 60., 70. i 80.  #ss2014 - bo tak nazywa się najnowsza kolekcja - skupia się na geometrycznych wzorach i cięciach. Projektantka bawi się m.in. cekinami - w które "przyozdabia" figury - czy motywem szachownicy, z lekkim zróżnicowaniem między kolorami. Jednak kontrast nie występuje tylko pomiędzy kolorystyką - kolekcja zawiera zarówno stylizacje dopasowane, jak i wielowarstwowe, wykorzystując przy tym skórę naturalną, bawełnę czy sztywne techniczne materiały. 


Pokaz, odbywający się w części OFF Out of Schedule, umilił utwór The Nnife, 'You Take My Breath Away', a na ekranach wyświetlane były hashtagi - m.in. #80, #fashion, #pink czy #cosmos. Do następnej edycji, Kas Kryst! 


Zdjęcia: Lamode.info

 

contact

E-mail: Spalonytost@gmail.com

LIKE IT

Soon.

Meet The Author

Luk | 21 years-old | Fashion Icons: Mary-Kate Olsen, Sarah Jessica Parker, Kayne West | Fav Designer: Aleksander Wang | Photography Student