Love It: Robert Geller

Przechwytując wszystkie zawiłości współczesnego człowieka, Robert Geller wstrzykuje odrobinę potrzebnego pierwiastka męskości w świat mody, kierując swoje projekty do nowoczesnych mężczyzn - delikatnych i romantycznych. Inspiracje czerpie z miejsc, którego go interesują, tworząc własne interpretacje na podstawie sztuki i filozofii: "Jednym z takich miejsc była Vienna na przełomie wieków. Byłem zainteresowany sztuką, z tamtego okresu, i filozofią. Patrzyłem i, przez ich wpływ na mnie, stworzyłem kolekcję bazującą, nie na tym co ludzie nosili w tamtym okresie, lecz tym, co ja bym chciał by nosili."


Spring 2013

Urodził się 1976 roku w Niemczech, jednak z pochodzenia jest Amerykaninem. Syn fotografa, który miłością do mody zaraził się w wieku trzynastu lat, podczas Fashion Week`u w Londynie. "Było coś elektryzującego w tym doświadczeniu. Pierwszy raz w życiu poczułem podekscytowanie. Wiedziałem, że chcę być bliżej tego." W 2001 roku ukończył Rhode Island School of Design. Dwa lata później zaczął pracować dla Marca Jacobsa i poznał Alexandre Plokhova - projektanta urodzonego w Rosji - z którym zaczął współpracę dla męskiej marki, Cloak. Jak sam przyznaje, było to dla niego świetne doświadczenie: "Nauczyliśmy się wiele  - od produkcji do finansów, prezentacji własnej tworzonej kolekcji, kształceniu pomysłów - nauczyliśmy się co wychodzi i co nie." Kolaboracja projektantów okazała się sukcesem i przyniosła im nagrody Ecco Domani oraz Council of Fashion Designers of America. W 2004 roku Geller opuścił Cloak i trzy lata później zadebiutował na Fashion Week`u  w Nowym Jorku z własną, męską kolekcją. W 2009 roku otrzymał nagordę GQ - Best New Menswear Designer Award, a dwa lata później CFDA Swarovski Award. 

Fall 2013 

Spring 2012

Każda kolekcja inspirowana jest miejscem i Geller sprytnie przenosi nas w zupełnie inną społeczność i czas. Łącznikiem jego projektów jest ciemna kolorystyka. Nie ma w nich miejsca na szaleństwa, chaos, burzę kolorów czy wymyślne kroje. Wszystko jest spójne, proste i klasyczne. Panuje tu spokój, czuć romantyczność i delikatność, a nawet ducha miejsca, do którego odnosi się kolekcja.  

Pics: Style.com

 

contact

E-mail: Spalonytost@gmail.com

LIKE IT

Soon.

Meet The Author

Luk | 21 years-old | Fashion Icons: Mary-Kate Olsen, Sarah Jessica Parker, Kayne West | Fav Designer: Aleksander Wang | Photography Student